Ptejte se autora

Posílejte své otázky, připomínky či nápady přímo autorovi Nepraktického kalendáře!

Velmi rád vám odpoví.

Pokud uvedete své jméno a e-mail u svého komentáře, souhlasíte s naším zpracováním osobních údajů.

 

13 comments Add yours
 1. Adelka Adelaide Števková:

  „Dobry den, mela bych mensi pripominku k nepraktickemu kalendari bez cisel. Zrovna dnes na nej koukam a vidim, ze v prosinci mate uvedeno 2. Svatek vanocni a je tam napsana cislice. Nejsem rypal spis bych na tuto usmevnou vec chtela upozornit nebo se spis zeptat, zda je to chyba nebo to tak musi byt“

  1. „Vážená zákaznice Adélko,
   zcela zdrcen přiznávám, že do mého Nepraktického kalendáře bez čísic dva tisíce osmnáct se vloudilo takové zvěrstvo. A to mám ještě štěstí, že jste se nepodívala na dvacátého pátého. Tam je to teprve ostuda. Jde o neomluvitelné selhání celého redakčního týmu. Jako odškodnění vám nabízím volnou vstupenku do první řady na veřejnou popravu, která se uskuteční ihned po odhalení a usvědčení dostatečného počtu viníků vámi odhaleného podlého a opovrženíhodného činu. Jako zostření trestu smrti dostanou viníci ještě před popravou zákaz počítače nejméně na týden a na televizi mohou zapomenout do konce života. Tresty musí být prostě exemplární.
   Naprosto frustrovaný autor Tomáš Růžička“

 2. Čau Písku.
  Mám ho!
  Ale jen tak tak. Představ si, že se mi ho pražský stánkař prodávající kalendáře snažil zapřít. Teprve když viděl moje upřímné zklamání, neochotně přiznal, že ho vlastně mají. On se snad styděl mi ho prodat, přestože vypadal, jako že výrazy, které tam vysvětluješ, používá běžně. Ještě se mě dosti nápadně od koupě snažil odradit tím, že se ptal kolegy, jestli se do něj koukal. Že prý to je samá … (asi jsem prudérní, nechce se mi to napsat) a hned dokládal „Podívej se, tady:…, a tady taky. Tady je … na každý stránce!“ Ale nakonec prodal.
  Je to geniální dílko! To muselo protéct piva, než jsi ho debatami s kamarády vycizeloval.
  Dobře jsme se nad Tvým výtvorem s dcerami pobavily (pro změnu v kavárně). Návod k použití i bezpečnostní pokyny super. Konec konců i výkladový slovník. Oceňuji Tvé inovátorství při určování slovních druhů. A co teprve myšlenka zcela originálního uspořádání kalendáře.
  Doteď jsem si neuvědomila, že kalendář je taková tabulka pro trojčlenku měsíc – den v týdnu – pořadí dne v měsíci. Že dvě hodnoty z toho člověk musí znát a třetí vyčte v tabulce, má-li k dispozici aktuální (nebo potřebný) kalendář.
  Okouzlily mě Tvoje nepraktické tabulky. Zejména tabulka Průměrný datum, která se mi původně jevila jako pěkná ptákovina, mě dostala. Díky všímavosti svých dcer jsem se dopracovala k poznání, že tato tabulka nahradí malý kartičkový kalendář. Jen to dá holt víc práce se v něm vyznat 🙂
  ( Ale zase dobrá prevence proti Alzheimerovi. )
  Nevím, jak mě poslouchala má kamarádka, když jsem jí o Tvém inovátorství vyprávěla krátce po té, co jsi mě o něm informoval. Při příštím telefonátu se mě totiž ptala: „Sehnala jsi ten Kalendář k ničemu?“
  Lituji, že jsem neprozřetelně nezakoupila více exemlářů. Nepraktický kalendář velice pečlivě prostudovali synovec, švagra i jeho zeť a všichni tři se tvářili, že by byl ozdobou jejich pracovního stolu. Zejména u švagra si nevzpomínám, že by kdy v životě věnoval tolik času soustředěné četbě.
  Známou by také jistě pobavil, ale v kabinetě průmyslové školy, kde učí, by si ho asi vystavit netroufla.
  Přeju hodně skvělých nápadů do další publikační činnosti.
  Měj se fajn
  Jiřka

 3. I absolutely love your website.. Excellent colors & theme.
  Did you build this site yourself? Please
  reply back as I’m hoping to create my own personal blog and would like to know where you got this from or exactly what the theme is named.
  Cheers!

 4. Dobrý den,
  Nepraktický kalendář jsem si pořídil hned ve dvou exemplářích, aniž bych tušil co je uvnitř, protože něco takového jsem prostě musel mít. Udělal mi velikou radost a dá se podle něj usuzovat, že to bude letos dost vykurvenej rok. Jen bych potřeboval někoho na otáčení jeho listů, které mi jdou neustále pozadu, ale to vlastně zase tak nevadí, i předevčírem se určitě dělo něco zajímavého.
  Ačkoliv je to průmyslově vyráběnej můj první, úplný nováček v nepraktickém užívání nejsem, neb již několik let neprakticky používám ty opravdové původně praktické. Např zrovna dnes jsem po 5ti letech díky své prokrastinaci ve velmi pokročilém stádiu (tady bych si dovolil vyzdvihnout vzácnost tohoto okamžiku, že dostáváte můj příspěvek ještě letos) vyměnil klasický kalendář, ve kterém se vždy našel měsíc dost podobný tomu aktuálnímu, takže nebylo úplně nezbytné se zabývat jeho aktualizací. Nakonec, když člověk zjistil, že předevčírem něco prošvihl, tak bylo úplně jedno, jaký rok a měsíc byl na tom listu napsaný. A ted koukám, že to zase až tak výrazná změna není, 2012 a 2017 si jsou názvem dost podobné.
  Kdyby bylo všechno úplně dokonalé, tak už by se to nedalo vylepšovat, ale připomenutí 2 zkurvených a významně nepraktických událostí mi v něm přeci jen chybí a budu si je tam muset doplnit, abych je neodkládal na zítra déle než půl roku, (protože to by se nakonec ukázalo být velice praktické). Na straně 26 v poli březen a na straně 29 v poli říjen schází upozornění, že od dnes bude o hodinu „víc nebo mín“ než bylo včera.
  Také mne zaskočila prázdná stránka (z druhé strany nepraktických tabulek), což se dá vysvětlit jako praktické plýtvání místem pro nepraktické informace, kterých jaky nebylo k publikování až dost. Kdyby nic jiného, mohl tam být alespon vtip od Neprakty.

  1. Dobrý den, BLEFe,
   líbí se mi váš přístup spočívající v tom, že když narazíte na fakt, kurva, kvalitu, tak neváháte a koupíte hned dva kusy, aniž byste věděl, co je uvnitř. Takhle uvědomělých lidí je málo a můžete být skutečně pyšen, že mezi ně patříte. Ostatně právě pro vás, vyvolené, je Nepraktický kalendář určen. Během jeho aktivního prodeje jsem se setkal s řadou lidí, kteří si ho, díky svému přízemnímu postoji k životu, nezaslouží ani zadarmo. K těm vy ale rozhodně nepatříte.
   A teď k vašim milým a přátelským invektivám. Změny v zimním, resp. letním, čase jsem do kalendáře nezařadil zcela záměrně. Tyto informace se mi jeví jako příliš praktické na to, aby si zasloužily zařazení do takto epochálního díla. Prázdná stránka na druhé straně nepraktických tabulek je kritika, která skutečně ťala do živého. Je, pohříchu, důsledkem chabé tvůrčí invence autora, který nebyl schopen vytvořit více atraktivních nepraktických tabulkových, či jiných produktů. Kritiku za chybějící vtip od Neprakty ale zásadně odmítám, neboť jeho zařazením bych se jednak dopustil autorsko-licenčního zločinu a jednak mi nepraktovské fóry přijdou příliš praktické.

  1. Dobrý den, Maruško,

   oceňuji vaši zvídavost, jakož i pečlivé studium Nepraktického kalendáře, protože tak to má být.
   Tož k věci. Ze slova samotného lze tušit, že bude mít něco společného s ovocem. Otrocký překlad by zněl snad jako zovocňování nebo ovocnění. No, češtinář by zaplakal. Výraz si zavedli mykologové a používají ho pro růst plodnic z podhoubí. V textu Nepraktického kalendáře je pak použit v přeneseném smyslu ve významu sklizně prospěchu, či užití příjemných výsledků z nějak vynaložené námahy.

  1. Dobrý den,
   kamenné obchody se kalendáři již postupně zásobují, pokud přesto nebudete mít úspěch v nejbližším papírnictví, pak zkuste štěstí v těchto eshopech:
   http://www.volejnik.cz
   http://www.studenygroup.cz
   http://www.gromnica.cz
   http://www.kalendare-online.cz
   http://www.kalendarebenesova.eu
   http://www.aaapapir.cz

   Děkujeme za Váš zájem a přejeme Vám mnoho neopakovatelných chvil.
   A nezapomeňte: kalendář používejte výhradně na vlastní nebezpečí!

  1. Co se týče autorské rady, je to jednoduché. Je vidět, že jste nečetla a nebo četla a nerespektovala bezpečnostní pokyny uvedené v nepraktickém kalendáři. Mám na mysli pokyn o uchovávání kalendáře mimo dosah dětí mladších, než jste vy. Pro nerespektování jakýchkoliv pokynů mám ale hluboké pochopení a tak vás má autorská rada nemine. Zvláště proto, že mne zájem mladé generace o můj kalendář mimořádně těší. Ostatně jeho edukační část je určena především mládeži.
   Máte štěstí, že jsou stále prázdniny a tak bude mít váš syn kalendář do začátku září důkladně prostudovaný. Pokud ho myšlenka o vzetí kalendáře do školy do té doby neopustí, je třeba abyste ho vybavila dostatečným množstvím výtisů, aby si zkusil práci kalendářového dealera a zažil slastný pocit komerčního úspěchu, o kterém v tomto případě mezi devítiletou mládeží nepochybuji. Pakliže by snad na svůj úmysl vzít kalendář do školy do konce prázdnin pozapomněl, nezbývá, než mu to taktně připomenout. V každém případě je ale nezbytné ještě před odchodem do školy synka důkladně přezkoušet ze znalosti kalendářových hesel, aby snad někde, nedejbůh, nekurvoval neznale.
   Doufám, že mé rady rozptýlily vaše případné chmury, obavy, či nejistoty.

   Krásný den i léto vám přeje Tomáš

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.